Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1636200R000Q0W
Part No.:
Y1636200R000Q0W
Datasheet:
Y1636200R000Q0W.pdf
Description:
VSMP0603 200R00 TCR0.2 0.02% B W
Product details
1. How to order Y1636200R000Q0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1636200R000Q0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1636200R000Q0W?
Resistance 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)