Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y16361K25000T9W
Part No.:
Y16361K25000T9W
Datasheet:
Y16361K25000T9W.pdf
Description:
VSMP0603 1K2500 TCR0.2 0.01% S W
Product details
1. How to order Y16361K25000T9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16361K25000T9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16361K25000T9W?
Resistance 1.25 kOhms 1.25 kOhms 1.25 kOhms 1.25 kOhms 1.25 kOhms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)