Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1630750R000D9W
Part No.:
Y1630750R000D9W
Datasheet:
Y1630750R000D9W.pdf
Description:
VFCP1206 750R000 TCR0.2 0.5% S W
Product details
1. How to order Y1630750R000D9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1630750R000D9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1630750R000D9W?
Resistance 750 Ohms 750 Ohms 750 Ohms 750 Ohms 750 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)