Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y16305R00000D0W
Part No.:
Y16305R00000D0W
Datasheet:
Y16305R00000D0W.pdf
Description:
VFCP1206 5R0000 TCR0.2 0.5% B W
Product details
1. How to order Y16305R00000D0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16305R00000D0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16305R00000D0W?
Resistance 5 Ohms 5 Ohms 5 Ohms 5 Ohms 5 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)