Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y163024K2915B9W
Part No.:
Y163024K2915B9W
Datasheet:
Y163024K2915B9W.pdf
Description:
VFCP1206 24K2915 TCR0.2 0.1% S W
Product details
1. How to order Y163024K2915B9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y163024K2915B9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y163024K2915B9W?
Resistance 24.2915 kOhms 24.2915 kOhms 24.2915 kOhms 24.2915 kOhms 24.2915 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)