Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1629182R625A9R
Part No.:
Y1629182R625A9R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Y1629182R625A9R.pdf
Description:
VFCP0805 182R625 TCR0.2 0.05% S
Product details
1. How to order Y1629182R625A9R on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1629182R625A9R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1629182R625A9R?
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Series VFCP VFCP VFCP VFCP VFCP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 182.625 Ohms 182.625 Ohms 182.625 Ohms 182.625 Ohms 182.625 Ohms
Tolerance ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)