Y162724K9000B15W.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | VSMP | VSMP | VSMP | VSMP | VSMP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 24.9 kOhms | 24.9 kOhms | 24.9 kOhms | 24.9 kOhms | 24.9 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.198 L x 0.097 W (5.03mm x 2.46mm) | 0.198 L x 0.097 W (5.03mm x 2.46mm) | 0.198 L x 0.097 W (5.03mm x 2.46mm) | 0.198 L x 0.097 W (5.03mm x 2.46mm) | 0.198 L x 0.097 W (5.03mm x 2.46mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) |