Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1626174R400B0W
Part No.:
Y1626174R400B0W
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Y1626174R400B0W.pdf
Description:
VSMP1506 174R40 TCR0.2 0.1% B W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y1626174R400B0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1626174R400B0W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1626174R400B0W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series VSMP VSMP VSMP VSMP VSMP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 174.4 Ohms 174.4 Ohms 174.4 Ohms 174.4 Ohms 174.4 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm) 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm) 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm) 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm) 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)