Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y16255K49000Q24W
Part No.:
Y16255K49000Q24W
Datasheet:
Y16255K49000Q24W.pdf
Description:
RES SMD 5.49KOHM 0.02% 0.3W 1206
Product details
1. How to order Y16255K49000Q24W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16255K49000Q24W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16255K49000Q24W?
Resistance 5.49 kOhms 5.49 kOhms 5.49 kOhms 5.49 kOhms 5.49 kOhms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)