Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625390R000F9W
Part No.:
Y1625390R000F9W
Datasheet:
Y1625390R000F9W.pdf
Description:
VSMP1206 390R00 TCR0.2 1.0% S W
Product details
1. How to order Y1625390R000F9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1625390R000F9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1625390R000F9W?
Resistance 390 Ohms 390 Ohms 390 Ohms 390 Ohms 390 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)