Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625383R000A9W
Part No.:
Y1625383R000A9W
Datasheet:
Y1625383R000A9W.pdf
Description:
VSMP1206 383R00 TCR0.2 0.05% S W
Product details
1. How to order Y1625383R000A9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1625383R000A9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1625383R000A9W?
Resistance 383 Ohms 383 Ohms 383 Ohms 383 Ohms 383 Ohms
Tolerance ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)