Y16252K89600Q24R.pdf
| Resistance | 2.896 kOhms | 2.896 kOhms | 2.896 kOhms | 2.896 kOhms | 2.896 kOhms |
| Tolerance | ±0.02% | ±0.02% | ±0.02% | ±0.02% | ±0.02% |
| Power(Watts) | 0.3W | 0.3W | 0.3W | 0.3W | 0.3W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) |