Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y16251K60000F9W
Part No.:
Y16251K60000F9W
Datasheet:
Y16251K60000F9W.pdf
Description:
VSMP1206 1K60000 TCR0.2 1.0% S W
Product details
1. How to order Y16251K60000F9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16251K60000F9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16251K60000F9W?
Resistance 1.6 kOhms 1.6 kOhms 1.6 kOhms 1.6 kOhms 1.6 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)