Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y16251K47000Q0W
Part No.:
Y16251K47000Q0W
Datasheet:
Y16251K47000Q0W.pdf
Description:
VSMP1206 1K4700 TCR0.2 0.02% B W
Product details
1. How to order Y16251K47000Q0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16251K47000Q0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16251K47000Q0W?
Resistance 1.47 kOhms 1.47 kOhms 1.47 kOhms 1.47 kOhms 1.47 kOhms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)