Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625192R000Q0W
Part No.:
Y1625192R000Q0W
Datasheet:
Y1625192R000Q0W.pdf
Description:
VSMP1206 192R00 TCR0.2 0.02% B W
Product details
1. How to order Y1625192R000Q0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1625192R000Q0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1625192R000Q0W?
Resistance 192 Ohms 192 Ohms 192 Ohms 192 Ohms 192 Ohms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)