Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y162512K4000B0W
Part No.:
Y162512K4000B0W
Datasheet:
Y162512K4000B0W.pdf
Description:
VSMP1206 12K400 TCR0.2 0.1% B W
Product details
1. How to order Y162512K4000B0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y162512K4000B0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y162512K4000B0W?
Resistance 12.4 kOhms 12.4 kOhms 12.4 kOhms 12.4 kOhms 12.4 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)