Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625125R000Q0W
Part No.:
Y1625125R000Q0W
Datasheet:
Y1625125R000Q0W.pdf
Description:
VSMP1206 125R000 TCR0.2 0.02% B
Product details
1. How to order Y1625125R000Q0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1625125R000Q0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1625125R000Q0W?
Resistance 125 Ohms 125 Ohms 125 Ohms 125 Ohms 125 Ohms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)