Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625100R000F9W
Part No.:
Y1625100R000F9W
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Y1625100R000F9W.pdf
Description:
VSMP1206 100R00 TCR0.2 1.0% S W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y1625100R000F9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1625100R000F9W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1625100R000F9W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series VSMP VSMP VSMP VSMP VSMP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W 0.3W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)