Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y16243K12000Q24W
Part No.:
Y16243K12000Q24W
Datasheet:
Y16243K12000Q24W.pdf
Description:
RES SMD 3.12KOHM 0.02% 1/5W 0805
Product details
1. How to order Y16243K12000Q24W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16243K12000Q24W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16243K12000Q24W?
Resistance 3.12 kOhms 3.12 kOhms 3.12 kOhms 3.12 kOhms 3.12 kOhms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)