Y160710R0000G3W.pdf
| Image | |||||
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.160 L x 0.250 W (4.06mm x 6.35mm) | 0.160 L x 0.250 W (4.06mm x 6.35mm) | 0.160 L x 0.250 W (4.06mm x 6.35mm) | 0.160 L x 0.250 W (4.06mm x 6.35mm) | 0.160 L x 0.250 W (4.06mm x 6.35mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) |