Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y149650R0000A9W
Part No.:
Y149650R0000A9W
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Y149650R0000A9W.pdf
Description:
VSM1206 50R000 TCR2 0.05% S W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y149650R0000A9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y149650R0000A9W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y149650R0000A9W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series VSM VSM VSM VSM VSM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Tolerance ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05%
Power(Watts) 0.15W 0.15W 0.15W 0.15W 0.15W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm) 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)