Y14880R00909F9R.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | CSM | CSM | CSM | CSM | CSM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 9.09 mOhms | 9.09 mOhms | 9.09 mOhms | 9.09 mOhms | 9.09 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| Features | Current Sense | Current Sense | Current Sense | Current Sense | Current Sense |
| TemperatureCoefficient | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm) | 0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm) | 0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm) | 0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm) | 0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) | 0.035 (0.89mm) |