Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14870R05900D5W
Part No.:
Y14870R05900D5W
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Y14870R05900D5W.pdf
Description:
RES 0.059 OHM 0.5% 1W 2512