Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14740R05000B0W
Part No.:
Y14740R05000B0W
Datasheet:
Y14740R05000B0W.pdf
Description:
RES 0.05 OHM 0.1% 4W NONSTANDRD