Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14552K15000F0W
Part No.:
Y14552K15000F0W
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Y14552K15000F0W.pdf
Description:
VSM1506 2K1500 TCR2 1.0% B W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y14552K15000F0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y14552K15000F0W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14552K15000F0W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series VSM VSM VSM VSM VSM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2.15 kOhms 2.15 kOhms 2.15 kOhms 2.15 kOhms 2.15 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm) 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm) 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm) 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm) 0.150 L x 0.062 W (3.81mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)