Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y117225R0000B9W
Part No.:
Y117225R0000B9W
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Y117225R0000B9W.pdf
Description:
VSM0805 25R000 TCR2 0.1% S W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y117225R0000B9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y117225R0000B9W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y117225R0000B9W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series VSM VSM VSM VSM VSM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 25 Ohms 25 Ohms 25 Ohms 25 Ohms 25 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)