Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11219R60000D9L
Part No.:
Y11219R60000D9L
Datasheet:
Y11219R60000D9L.pdf
Description:
SMR1D 9R60 TCR2 0.5% S B
Product details
1. How to order Y11219R60000D9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y11219R60000D9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y11219R60000D9L?
Resistance 9.6 Ohms 9.6 Ohms 9.6 Ohms 9.6 Ohms 9.6 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm)