Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11218R20000B0L
Part No.:
Y11218R20000B0L
Datasheet:
Y11218R20000B0L.pdf
Description:
SMR1D 8R2000 TCR2 0.1% B B
Product details
1. How to order Y11218R20000B0L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y11218R20000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y11218R20000B0L?
Resistance 8.2 Ohms 8.2 Ohms 8.2 Ohms 8.2 Ohms 8.2 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm)