Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1121487R000B9L
Part No.:
Y1121487R000B9L
Datasheet:
Y1121487R000B9L.pdf
Description:
SMR1D 487R00 TCR2 0.1% S B
Product details
1. How to order Y1121487R000B9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1121487R000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1121487R000B9L?
Resistance 487 Ohms 487 Ohms 487 Ohms 487 Ohms 487 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm)