Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112138R4000B9L
Part No.:
Y112138R4000B9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 J-Lead
Datasheet:
Y112138R4000B9L.pdf
Description:
SMR1D 38R400 TCR2 0.1% S B
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y112138R4000B9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y112138R4000B9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y112138R4000B9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 2512 J-Lead 2512 J-Lead 2512 J-Lead 2512 J-Lead 2512 J-Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SMR1D SMR1D SMR1D SMR1D SMR1D
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 38.4 Ohms 38.4 Ohms 38.4 Ohms 38.4 Ohms 38.4 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm)