Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112122R0000Q0L
Part No.:
Y112122R0000Q0L
Datasheet:
Y112122R0000Q0L.pdf
Description:
SMR1D 22R000 TCR2 0.02% B B
Product details
1. How to order Y112122R0000Q0L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y112122R0000Q0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y112122R0000Q0L?
Resistance 22 Ohms 22 Ohms 22 Ohms 22 Ohms 22 Ohms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm)