Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112119R2000A9L
Part No.:
Y112119R2000A9L
Datasheet:
Y112119R2000A9L.pdf
Description:
SMR1D 19R200 TCR2 0.05% S B
Product details
1. How to order Y112119R2000A9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y112119R2000A9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y112119R2000A9L?
Resistance 19.2 Ohms 19.2 Ohms 19.2 Ohms 19.2 Ohms 19.2 Ohms
Tolerance ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm)