Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112116R0000A0L
Part No.:
Y112116R0000A0L
Datasheet:
Y112116R0000A0L.pdf
Description:
SMR1D 16R000 TCR2 0.05% B B
Product details
1. How to order Y112116R0000A0L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y112116R0000A0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y112116R0000A0L?
Resistance 16 Ohms 16 Ohms 16 Ohms 16 Ohms 16 Ohms
Tolerance ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm) 0.110 (2.79mm)