Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y08568R00000D9W
Part No.:
Y08568R00000D9W
Datasheet:
Y08568R00000D9W.pdf
Description:
VCS1625P 8R0000 TCR2 0.5% S W
Product details
1. How to order Y08568R00000D9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y08568R00000D9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y08568R00000D9W?
Resistance 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm)