Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y08561R65000D9W
Part No.:
Y08561R65000D9W
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet:
Y08561R65000D9W.pdf
Description:
VCS1625P 1R6500 TCR2 0.5% S W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y08561R65000D9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y08561R65000D9W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y08561R65000D9W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.65 Ohms 1.65 Ohms 1.65 Ohms 1.65 Ohms 1.65 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm)