Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y08503R99000F9W
Part No.:
Y08503R99000F9W
Datasheet:
Y08503R99000F9W.pdf
Description:
VCS1625 3R9900 TCR2 1.0% S W
Product details
1. How to order Y08503R99000F9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y08503R99000F9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y08503R99000F9W?
Resistance 3.99 Ohms 3.99 Ohms 3.99 Ohms 3.99 Ohms 3.99 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm)