Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y08503R99000F0W
Part No.:
Y08503R99000F0W
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet:
Y08503R99000F0W.pdf
Description:
VCS1625 3R9900 TCR2 1.0% B W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y08503R99000F0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y08503R99000F0W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y08503R99000F0W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 3.99 Ohms 3.99 Ohms 3.99 Ohms 3.99 Ohms 3.99 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm) 0.040 (1.02mm)