Y08500R27000F0W.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 270 mOhms | 270 mOhms | 270 mOhms | 270 mOhms | 270 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±2ppm/°C | ±2ppm/°C | ±2ppm/°C | ±2ppm/°C | ±2ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) | 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) | 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) | 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) | 0.160 L x 0.250 W (4.10mm x 6.40mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) |