Y079610K0000F0W.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | HTHG | HTHG | HTHG | HTHG | HTHG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.03W, 1/32W | 0.03W, 1/32W | 0.03W, 1/32W | 0.03W, 1/32W | 0.03W, 1/32W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±3ppm/°C | ±3ppm/°C | ±3ppm/°C | ±3ppm/°C | ±3ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.58mm) | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.58mm) | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.58mm) | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.58mm) | 0.126 L x 0.062 W (3.20mm x 1.58mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.023 (0.58mm) | 0.023 (0.58mm) | 0.023 (0.58mm) | 0.023 (0.58mm) | 0.023 (0.58mm) |