TNPW120620R0BEEA.pdf
| Resistance | 20 Ohms | 20 Ohms | 20 Ohms | 20 Ohms | 20 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |