TNPW120610K0BEEN.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Series | TNPW e3 | TNPW e3 | TNPW e3 | TNPW e3 | TNPW e3 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |