| Resistance | 43 Ohms | 43 Ohms | 43 Ohms | 43 Ohms | 43 Ohms |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.090 Dia x 0.250 L (2.29mm x 6.35mm) | 0.090 Dia x 0.250 L (2.29mm x 6.35mm) | 0.090 Dia x 0.250 L (2.29mm x 6.35mm) | 0.090 Dia x 0.250 L (2.29mm x 6.35mm) | 0.090 Dia x 0.250 L (2.29mm x 6.35mm) |
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)