RCL1218560RJNEK.pdf
| Resistance | 560 Ohms | 560 Ohms | 560 Ohms | 560 Ohms | 560 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) |