RCL121847R0FKEK.pdf
| Resistance | 47 Ohms | 47 Ohms | 47 Ohms | 47 Ohms | 47 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) | 0.126 L x 0.181 W (3.20mm x 4.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) | 0.024 (0.60mm) |