Vishay Dale RCL0612511RFKEA
Part No.:
RCL0612511RFKEA
Datasheet:
RCL0612511RFKEA.pdf
Description:
RES SMD 511 OHM 3/4W 1206 WIDE
Product details
1. How to order RCL0612511RFKEA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCL0612511RFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL0612511RFKEA?
Resistance 511 Ohms 511 Ohms 511 Ohms 511 Ohms 511 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm)