Vishay Dale RCL0612220RJNEA
Part No.:
RCL0612220RJNEA
Datasheet:
RCL0612220RJNEA.pdf
Description:
RES SMD 220 OHM 3/4W 1206 WIDE
Product details
1. How to order RCL0612220RJNEA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCL0612220RJNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL0612220RJNEA?
Resistance 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm)