Vishay Dale RCL06121R00JNEA
Part No.:
RCL06121R00JNEA
Datasheet:
RCL06121R00JNEA.pdf
Description:
RES SMD 1 OHM 3/4W 1206 WIDE
Product details
1. How to order RCL06121R00JNEA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCL06121R00JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL06121R00JNEA?
Resistance 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm)