Vishay Dale RCL06121R00FKEA
Part No.:
RCL06121R00FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
RCL06121R00FKEA.pdf
Description:
RES SMD 1 OHM 3/4W 1206 WIDE
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order RCL06121R00FKEA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCL06121R00FKEA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL06121R00FKEA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series RCL RCL RCL RCL RCL
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm) 0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm)