Vishay Dale RCC120615R0FKEA
Part No.:
RCC120615R0FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RCC120615R0FKEA.pdf
Description:
RCC1206 100 15R 1% ET1 E3
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order RCC120615R0FKEA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCC120615R0FKEA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCC120615R0FKEA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series RCC e3 RCC e3 RCC e3 RCC e3 RCC e3
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 15 Ohms 15 Ohms 15 Ohms 15 Ohms 15 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)