Vishay Dale IRF03ST3R3K
Part No.:
IRF03ST3R3K
Datasheet:
IRF03ST3R3K.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 670MA 340MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IRF03ST3R3K on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IRF03ST3R3K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IRF03ST3R3K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IRF03ST3R3K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
Series IRF IRF IRF IRF IRF
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 670 mA 670 mA 670 mA 670 mA 670 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max
Q@Freq 65 @ 7.9MHz 65 @ 7.9MHz 65 @ 7.9MHz 65 @ 7.9MHz 65 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 94MHz 94MHz 94MHz 94MHz 94MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz